Tapsrekken er brutt – men det ble ikke den festen vi håpet på. Etter tre strake tap hadde Bryne en gyllen mulighet til å øke luken ned til kvalikplass, spesielt etter at HamKam tapte dagen før. Mot formlaget KFUM, som hadde vunnet alt siden sist de møtte oss, lå alt til rette for tre poeng.
Første omgang ble derimot alt annet enn fyrverkeri. Det var balltrilling, null risiko og en kamp som nærmest ba om en kaffepause. Men vi fikk ett øyeblikk som kunne tent gnisten: KFUM-keeper Ødegaard sendte en gavepakke rett i beina på Lars Erik Sødal, som elegant stusset videre til Alfred Scriven. Han satte fart mot mål og fyrte løs – men Ødegaard reddet mesterlig og fikk dermed ryddet opp i sitt eget rot. Resten av omgangen? Vel, dommeren la til nøyaktig null minutter, og det føltes helt passende.
Etter pause våknet Bryne litt mer til liv. De rødhvite hadde mest ball og prøvde å presse KFUM tilbake, men sjansene uteble. Det virket hele veien som om laget var mer opptatt av å bevare det ene poenget enn å satse alt på tre. B-gjengen prøvde å oppildne Bryne-spillerne, og det ble ropt «Gjær någe!» da det nærmet seg kampslutt, men den desperate sluttspurten vi hadde håpet på, kom aldri.
Helt på tampen kunne Alfred Scriven ha blitt helten, da han rakk frem på et innlegg. Avslutningen gikk dessverre over, og med det var løpet kjørt. 0–0. Ett poeng varmet mer enn spillet, men tapsrekken er i hvert fall brutt.
Nå venter to nøkkelkamper: HamKam borte 17. august og Strømsgodset hjemme 24. august. Poengsekken må fylles – så vi kan klatre på tabellen igjen!
Din lokale SPESIALIST INNEN BORING OG BETONGSAGING!
Kay´s Betongsaging
Kays betongsaging holder til på Bryne og har et stort arbeidsområde i hele Rogaland. Vi er en sterk aktør med gode medarbeidere og en oppdatert maskinpark.
Dette gjør at vi raskt kan bistå deg innen riving, miljøsanering, betongsaging, meisling og kjerneboring.






